Наслідки пасивного куріння для дітей

 

Наслідки пасивного куріння для дітей

Газета по-львівськи 

Ви переймаєтеся тим, як пасивне паління може вплинути на здоров’я вашого маляти? Хочете знати, що можна зробити, аби захистити його? У цьому матеріалі ми коротко розповімо про вплив пасивного куріння й заходи, яких можна вжити, щоби захистити дітей від негативних наслідків вдихання тютюнового диму.

 

Що таке пасивне куріння?

 

Пасивне куріння – це вдихання довколишнього повітря, що містить продукти згорання тютюну.

У такому повітрі є як шкідливі компоненти диму, що утворюється від згорання тютюнових виробів (сигарети, сигари або тютюн у курильній трубці), – так званий побічний дим (він більш токсичний і небезпечний), так і той дим, що його видихає курець, – так званий основний дим. Разом вони утворюють вторинний тютюновий дим, який складається із приблизно чотирьох тисяч хімічних сполук (а за деякими даними, – їх понад сім тисяч). Багато які з цих сполук здатні спровокувати серйозні захворювання. Хімічні речовини завдають шкоди не лише курцеві, а й людям, які його оточують, і змушені вдихати цей дим. Пасивне куріння часто канцерогенне – здатне спричинити рак легенів, а також серцево-судинні недуги та патології дихальної системи.

 

Де дитина стає пасивним курцем?

 

Пасивним курцем, жертвою вторинного тютюнового диму, дитина може стати практично де завгодно. Навіть якщо у вашій родині не курять, малюк може відчути негативні наслідки пасивного куріння в часто відвідуваних місцях. Це, до прикладу:

дім родичів або друзів;

дитячий садок;

шкільне оточення;

ресторани, кафе;

спортивні заходи чи концерти;

великі торгові центри;

дитячі майданчики.

Наслідки пасивного куріння під час вагітності

Ви й дитина, яка розвивається у вас під серцем, можете серйозно постраждати від вторинного тютюнового диму. Якщо ви піддаєтеся впливу шкідливих хімічних речовин, ваша кровинка теж піддається цьому впливу. Це може стати причиною серйозних проблем зі здоров’ям, таких як:

передчасне переривання вагітності (викидень);

передчасні пологи;

народження мертвої дитини;

мала вага новонародженого;

дитячі респіраторні розлади;

синдром раптової дитячої смерті (СРДС);

синдром дефіциту уваги та гіперактивності (СДУГ);

психічна неповноцінність.

Що раніше ви кинете палити й почнете уникати пасивного куріння, то більше шансів у дитини, яка розвивається, не постраждати, успішно пройти внутрішньоутробний розвиток і народитися здоровою. Усі вагітні жінки мають уникати вдихання вторинного тютюнового диму і спробувати змінити звичний уклад життя, якщо їхні близькі курять.

 

Небезпека пасивного куріння для дітей

Навіть коли ваші малюки підростуть, безперервний і постійний вплив вторинного тютюнового диму може мати для них негативні наслідки. Малеча більше потерпає від небезпеки пасивного куріння, ніж дорослі, оскільки в них більш висока частота дихання, а їхній організм продовжує рости.

Уважається, що в дітей, які постійно піддаються впливу вторинного тютюнового диму, розвиваються такі недуги та хронічні захворювання:

респіраторні інфекції (скажімо, бронхіт і пневмонія);

астма й напади задухи;

хронічний кашель і виділення мокротиння;

вушні інфекції;

легеневі розлади;

вади серця;

карієс.

У малюків, які піддаються впливу вторинного тютюнового диму, частіше виникають задишка й кашель; зазвичай вони довше відновлюються після перенесених бронхолегеневих інфекцій. Також пасивне куріння може викликати постійні головні болі, подразнення слизової оболонки очей, запальні процеси в горлі й осиплість голосу.

Для дітей, які страждають від астми, пасивне куріння – справжня отрута, воно стає причиною постійних хронічних інфекцій дихальних шляхів, унаслідок чого напади стають серйознішими й потребують частого вентилювання легенів і відвідин лікаря.

Довгострокові наслідки пасивного куріння

Діти, в яких батьки або члени сім’ї курять, радше за все, успадкують цю звичку, коли виростуть. Крім того, вони часто піддаються впливу однолітків, які димлять у школі чи університеті. А значить, чада або починають курити самі, або постійно перебувають під впливом вторинного тютюнового диму інших курців. Пасивне куріння має не лише негайний ефект, а й провокує проблеми зі здоров’ям у дітей більш пізнього віку. Ось деякі з цих негараздів:

хвороби очей, наприклад, рання катаракта;

недостатній розвиток легенів;

карцинома легенів;

вади серця й серцево-судинні захворювання;

хронічний бронхіт;

психічні розлади.

Бездимне навколишнє середовище для дітей

Для того, аби ваше дитя не страждало від важких наслідків побічних ефектів пасивного куріння, дуже важливо забезпечити й підтримувати бездимне навколишнє середовище. Ось деякі способи створення такого середовища для вашої кровинки:

Киньте курити. Якщо ви палили всі ці роки, покиньте сьогодні-таки! Якщо діти бачать, що ви курите, вони захочуть спробувати самі. Батьківський уплив є головним чинником, який підштовхує дитину до цигарки. Крім того, якщо ви димите, пасивне куріння несприятливо впливає на ваших дітей. Почніть зі себе і свого дому.

Заберіть своїх дітей з місць, де вони піддаються небезпеці пасивного куріння. Здається, що можна почувати себе в безпеці у тих місцях, де в цей момент ніхто не курить. Але небезпека перебування в таких містинах не зникає. Навіть якщо ніхто не курить, коли ваша дитина поруч, хімічні речовини, що містяться в тютюновому димі, годинами зберігаються в повітрі й на поверхнях там, де курили раніше. Намагайтеся, аби дитина уникала місць, де може наразитись на небезпеку пасивного куріння.

Забороніть палити в автомобілі. Хоча ви можете не курити, а родичі чи друзі «чадять» у вашій машині, ліпше попросити їх припинити це робити, адже дим осідає на різних поверхнях вашого автомобіля й циркулює в системі вентиляції й кондиціонування. Це може завдати вашій дитині великої шкоди. Пам’ятайте: щоб очистити повітря, недостатньо просто відкрити вікно в авто.

Підтримуйте бездимне середовище у школах і дитячих садках. Намагайтесь усіляко підтримувати навколишнє середовище без тютюну. Записуйте дітей у школи, на територіях яких палити заборонено. Нехай ваше чадо не курить само й агітує однолітків кинути шкідливу звичку.

 

Відмова від паління та уникнення місць, небезпечних пасивним курінням

Якщо ви палите чи буваєте в місцях, де піддаєтесь небезпеці пасивного куріння, найголовніший вибір, який ви мусите зробити, це відмовитися від цієї згубної звички й уникати місць із небезпекою пасивного куріння. Це найкращий спосіб уникнути наслідків впливу вторинного тютюнового диму на вашу дитину й вас самих. Ваш дім – це те місце, де ви маєте зробити перший крок – створити зону, вільну від куріння. Небезпека розвитку респіраторних захворювань істотно знижується, якщо ваша дитина не піддається небезпеці пасивного куріння.

Оскільки всі знають про загрозу, яку несе вдихання вторинного тютюнового диму, ми мусимо захистити наших дітей від пасивного паління й курців. Крім того, треба підтримувати прагнення дітей не курити. Зміна способу життя й деякі запобіжні заходи – це все, що вам потрібно, щоби ваш малюк зростав міцним та здоровим!

Джерело: http://childdevelop.com.uaСоздан 05 окт 2015