Що таке електронна валюта «Біткойн»?

 

Що таке електронна валюта «Біткойн»?

Газета по-львівськиУкраїна – лідер за кількістю «Біткойн»-бізнесменів. Про це під час «Біткойн»-конференції, що днями відбулась у Києві, заявив засновник першого «Біткойн»- агентства в Україні Михайло Чобанян. Що ж таке цифрова валюта, і чи законно використовувати її на території України?

Біткойни – це електронна валюта з відкритим кодом. Вона абсолютно децентралізована, дає змогу здійснювати розрахунки по всьому світу, при цьому комісія за перекази або дуже низька, або відсутня. Мережу, яка підтримує функціонування системи «Біткойн», створюють люди, учасники, які мають на своєму комп’ютері встановлену програму. В цій мережі передача інформації здійснюється від програми до програми, а інтернет відіграє роль транспортної системи.

Однією з основних переваг системи платежів «Біткойн» називають анонімність користувачів, між якими здійснюються трансакції. Тобто, щоби стати власником електронної валюти «Біткойн», не потрібно вказувати особисті дані: серію і номер паспорту, ідентифікаційний код, дату народження тощо. Ще один плюс – швидкість самої трансакції.

Сьогодні в Україні за біткойни можна придбати одяг від українського виробника, продукти, випити кави чи чаю, оплатити хімчистку, або ж, наприклад, замовити хостинг.

Присутнім на другій щорічній «Біткойн»-конференції у Києві «новачкам» і «профі» у сфері «Біткойн» пропонують придбати електронну валюту прямісінько під час події. Розробники одного із веб-гаманців оцінили один біткойн приблизно у сім тисяч гривень. Тоді як у спеціальному автоматі можна було поповнити вже існуючий рахунок на один біткойн приблизно за 5400 гривень.

Серед відвідувачів – охочі не лише придбати електронну валюту, а й з’ясувати, як за її допомогою заробити. Йдеться про так званий «майнінг біткойнів» – процес, що використовує ресурси персонального комп’ютера з метою виконання математичних обчислень для підтвердження трансакцій і забезпечення безпеки мережі «Біткойн». Як винагороду за свої послуги «майнери» отримують кошти за підтверджені трансакції – новостворені біткойни.

«Цікаво придбати і вкласти його. На майбутнє, хочу детальніше зрозуміти, як працює цей «майнінг». Було б цікаво вкласти біткойн в якусь фірму, яка займається «майнінгом», щоб отримувати відповідно від того потім дохід», – розповів один із учасників заходу.

В Україні біткойни не мають визначеного юридичного статусу

За словами засновника першого «Біткойн»-агентства в Україні Михайла Чобаняна, хоча й більшість компаній у «Біткойн»-сфері позиціонують себе не як українські, нині Україна – лідер за кількістю «Біткойн»-бізнесменів.

«У нас зараз не дуже сприятливий клімат для IT-бізнесу, кожного дня якісь рейдерські захоплення чи міліційні обшуки незрозумілі, тому більшість цих всіх розробників і компаній позиціонують себе як неукраїнські, і в Україні вони абсолютно ніяк «не світяться». Вони реєструють компанії в Америці і в Англії, і під цією юрисдикцією ці розробники працюють тут. Якщо ми візьмемо сто топ-«Біткойн»-компаній, як мінімум у половині з них будуть власниками або ключовими розробниками вихідці з України. Оскільки ми входимо у трійку лідерів за якістю і кількістю IT-спеціалістів у світі, а це чисто технологічна річ, то це логічно», – зазначає Михайло Чобанян.

Утім, як наголошує експерт, в Україні біткойни ще не мають визначеного юридичного статусу.

«В усьому світі, насправді, є лише декілька країн, де статус визначено, остання країна, де були «гучні» визначення статусу – це США, там їх визнано товаром, фінансовим інструментом, це тепер повноцінний інструмент на фінансовому ринку», – зауважує Чобанян.

Представник Департаменту платіжних систем Національного банку України Наталія Лапко не називає біткойни легальними, однак і про заборону їх в Україні, за її словами, теж не йдеться. Під час щорічної конференції у Києві вона наголосила, що обмін реальних грошей на біткойни є безумовно платежем, тому, на її думку, він буде регулюватися центральними банками країни. Лапко також звернула увагу на ризики, пов’язані з неможливістю ідентифікувати власника біткойн-гаманця. За її словами, це може призвести до фінансування тероризму та розквіту наркоторгівлі.

«Технології є, і вони розвиваються, і як би нам не було сумно, і які б труднощі в документальному законодавчому врегулюванні нам не треба було вирішувати, форми розрахунків самі себе вирощують, а ми вже вибираємо ті, якими нам зручно користуватися. Із нашого боку, є завдання зробити так, аби максимально зробити їх безпечними», – каже Наталія Лапко.

Вона наголосила, що в Україні братимуть приклад із досвіду використання біткойнів у інших державах. За словами представниці фінансової установи, наразі не йдеться про можливу заборону використання біткойнів в Україні.


Джерело:
http://www.radiosvoboda.orgСоздан 05 окт 2015