Заява Абромавичуса стурбувала главу МВФ

 

Заява Абромавичуса стурбувала главу МВФ

Новини. Газета по-львівськи«Якщо його звинувачення правдиві, це означає, що антикорупційні заходи українського Уряду не працюють», – сказала Крістін Лаґард.

 

Міжнародний валютний фонд занепокоєний заявою міністра економіки України Айвараса Абромавичуса про відставку.

Про це у четвер заявила директор-розпорядник МВФ Крістін Лаґард, відповідаючи на запитання «Голосу Америки».

«Айварас Абромавичус на посаді міністра економічного розвитку впровадив деякі справді добрі та ґрунтовні реформи, щоби привабити прямі інвестиції в Україну, очистити середовище настільки, наскільки це було йому до снаги. І я б хотіла віддати належне його зусиллям.

Його нещодавня заява про відставку провокує стурбованість. Якщо звинувачення, які він робить у своїй заяві, правдиві, вочевидь, це є показником, що антикорупційні заходи, на які зобов’язався Уряд, ще не працюють», – зазначила Крістін Лаґард.

Очільниця МВФ також нагадала, що Київ у питанні боротьби з корупцією відповідальний не лише перед українським народом, а й перед міжнародними партнерами.

«У цій сфері (йдеться про боротьбу з корупцією. – Ред.) має бути зроблено більше поступу. Ми завжди про це знали. Першим кроком було стабілізувати фіскальну систему країни, бути певними, що вона не втрачає своїх резервів, як це було раніше. Врегулювати ціни на енергетику. І цих заходів було вжито.

Але ми знаємо, що у царині боротьби з корупцією слід зробити ще багато роботи. Це має рішуче впроваджуватись та виконуватись. Адже влада відповідає не лише перед українським народом, а й перед міжнародною спільнотою», - додала директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду.

«Голос Америки» також запитав у пані Лаґард, чи ймовірне тепер перенесення або скасування наступного траншу позики для України. Вона не відповіла.

Нагадаємо, раніше президент Петро Порошенко заявляв, що наступного траншу від МВФ Україна очікує вже до кінця лютого.

 

Джерело: «Голос Америки»Создан 19 фев 2016