Хореографічні постановки Володимира Когута й досі живі

 

Хореографічні постановки Володимира Когута й досі живі

Газета по-львівськиКоли ми говоримо про театр, то неодмінно уявляємо, яким він має бути, яка є його природа. Театр – це поєднання не одного виду мистецтва. Проте на самому початку окрім слова був рух. Танець чи  пластика завжди супроводжували таїну, яка відбувалась у сценічному просторі.

Нещодавно у Національному театрі ім. М. Заньковецької відбувся вечір присвячений заслуженому діячу мистецтв України Володимирові Когуту – людині, яка вийшла за межі розуміння постановки танцю і справді адаптувала його до сценічного простору драматичного театру. Завдяки його позитиву та наполегливій праці хореографія вистави набувала не тільки нового значення, але й форми та змісту. Володимир Когут був майстерним народником. Символіка його народного танцю була настільки зрозумілою і простою, що доповнювала режисерський погляд на драматичний твір, підсилюючи його зміст.

«З раннього дитинства я знала, що таке театр, адже практично народилась у ньому, - згадує донька Оксана Когут. – Дитинство своє я провела за кулісами, спостерігаючи за казковим творчим процесом творення вистави. Я була свідком чогось особливого. Тато часто зачинявся у кімнаті, де розробляв свої постановки, які, згодом, оживали завдяки акторам театру. Сидячи в залі поміж глядачів я постійно відчувала неймовірну гордість за тата. Я – щаслива мати таких творчих та талановитих батьків. Він був людиною з великої букви, любив життя, світився радістю, особливо під час сімейних свят відчувалася вся його теплота та позитив».

Окрім постановок у театрі ім. М. Заньковецької Володимир Когут був також і педагогом, який виховував у свої учнів не тільки високу професійну майстерність, але й любов до танцю, до руху.

Протягом творчої кар’єри майстер працював з кращими колективами та театрами України. Також здійснив хореографічні постановки для вистав Національного театру ім. М. Заньковецької, театру Романа Віктюка, Івано-Франківського обласного академічного театру ім. І. Франка, Оперної студії Львівської Національної музичної академії ім. М. Лисенка тощо. До нашого часу на сцені Національного театру ім. М. Заньквоецької можна побачити хореографію майстра у виставі «Шаріка» Я. Барнича, режисер-постановник н. а. України Федір Стригун.

 

Олеся ГалкановаСоздан 23 мар 2016