У Досі тривають перемовини країн ОПЕК

 

У Досі тривають перемовини країн ОПЕК
 

У Катарі зустрічаються представники країн-членів ОПЕКу для обговорення ймовірності замороження виробництва нафти у спробі зупинити світове падіння цін на цю сировину. Представники 15 країн-виробників, в тому числі Росії та Саудівської Аравії, в Досі обговорюватимуть спільні шляхи подолання наслідків обвалу цін на сировину, який обійшовся експортерам у мільярди втрачених прибутків.

Проект угоди передбачає замороження країнами-виробниками до жовтня цього року об’ємів виробництва на рівні січня. Ціль – підвищити ціни на нафту, які за півроку – від середини 2015 року до січня 2016 – упали зі 100 доларів за барель до менш ніж 30-ти.

Утім, рішення Ірану не брати участь у переговорах може стати на заваді досягненню угоди. Раніше Іран обіцяв вислати свого представника в Доху, втім в останню хвилину змінив свою позицію. Іран, після років ембарго, знову почав постачати нафту в Європу і, намагаючись завоювати частку на ринку, нарощує виробництво. Саудівська Аравія ж попереджає, що не підтримає замороження виробництва, якщо Іран не приєднається до угоди.

«Ми дійшли висновку, що зустрічі в Досі для тих, хто хоче підписати угоду про замороження виробництва, і якщо б ми вислали в Доху свого представника, це означало б, що Іран також підтримує ці плани. Але оскільки Іран не має наміру підписувати цю угоду, то нема й потреби у присутності нашого представника на цих зустрічах», – сказав в інтерв’ю агентству новин SHANA міністр нафтової промисловості Ірану Біджан Зангенех.

Аналітики певні: навіть якщо згоди буде досягнуто, і рівень виробництва заморозять, а Іран продовжуватиме свою нафтову політику, ціни на нафту залишатимуться низькими.

 

Джерело: ukrainian.voanews.comСоздан 22 апр 2016