Плавання – фізична активність для всіх і кожного

 

Плавання – фізична активність для всіх і кожного

Новини. Газета по-львівськиВибір певного виду фізичної активності залежить від багатьох чинників. Насамперед ви мусите визначити для себе, які завдання має виконувати тренування, наскільки інтенсивними можуть бути заняття, чи підходить цей вид фізичної активності для вашого віку. Поряд з іншими видами занять, як-от тренування з навантаженнями, біг або їзда на велосипеді, багато хто вибирає плавання.

Плавання – один із найкращих видів активності: як тренування або приємне проведення часу плавання підходить для занять упродовж усього року. Плавання створює помірне навантаження на тіло завдяки тому, що під час тренування вода підтримує тіло. А ще воно допоможе підтримувати хорошу форму людям, які стежать за своєю вагою, але не можуть займатися інтенсивними вправами.

Плавання не створює навантаження на суглоби, дозволяючи гармонійно розвивати м’язи торсу, плечового поясу й ніг. Людям, які страждають від хвороб суглобів, або тим, хто проходить процес реабілітації (після аварій, операцій тощо), фізіотерапевти рекомендують саме цю форму фізичних вправ.

Вода створює «середовище невагомості», яке значно зменшує ймовірність травм колін і спини, що є доволі поширеними на заняттях іншими видами спорту. Водночас спричинений нею тиск накладається на тиск, який створюють м’язи на вени, допомагаючи венозній крові повертатися до серця і легень.

Плавання поліпшує роботу серцево-судинної системи, знижуючи кров’яний тиск і частоту пульсу під час відпочинку. Регулярні заняття допоможуть знизити рівень холестерину в крові. Через створення водним середовищем більшого опору (порівняно з повітрям) вам доведеться докладати більше зусиль, розвиваючи тим самим м’язову силу. 30 хвилин плавання спалюють 260 калорій. А прискорення процесів метаболізму і циркуляції крові допоможуть у вашому прагненні зменшити вагу.

Іще один незвичний позитивний вплив занять плаванням відкрили австралійські вчені з Гріффітского інституту освітніх досліджень. Вони виявили, що плавання допомагає розвиватися дитячому мозку: діти, які рано навчилися плавати, здобували різноманітні нові навички й уміння значно раніше за інших. У них краще розвивалися зорово-моторні навички (малювання ліній і фігур, різання паперу), вони краще вирішували математичні задачі й мали краще розвинену мову.

Джерело: epochtimes.com.uaСоздан 28 ноя 2012