Українські жінки потерпають через родинне насильство

 

Українські жінки потерпають через родинне насильство

Новини. Газета по-львівськиУпродовж 2011 року в Україні було зафіксовано майже 115 тисяч випадків родинного насильства стосовно жінок.

Як повідомили УНІАН у прес-центрі Міжнародного благодійного фонду «Українська фундація громадського здоров’я», 25 листопада в світі відзначають Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Цього ж дня розпочинається Міжнародна акція «16 днів проти насильства».

За даними фонду, щорічно в Україні фіксують понад 100 тисяч випадків насильства в родинах. У 2011 році зафіксовано 126 514 таких випадків, причому 90% з них (113 872) – це насилля щодо жінок. Але реальна цифра, на думку експертів, більша щонайменше вчетверо. Жінки в Україні зазнають фізичного, сексуального, психологічного й економічного насильства.

Нині представники різних державних відомств, залучених до вирішення проблеми насильства щодо жінок, разом з громадськими організаціями об’єдналися в рамках ініціативи «Свобода від насильства: діємо разом!»

«Щоб зменшити рівень насильства щодо жінок, українське суспільство має, по-перше, змінити ставлення до насильства, – зазначила Галина Скіпальська, виконавчий директор Міжнародного благодійного фонду «Українська фундація громадського здоров’я». – Необхідно прийняти нульову терпимість до насильства, коли ніщо не може слугувати його виправданням – ані невчасно приготована вечеря, ані нібито спровоковані жінкою ревнощі, ані інша, так би мовити, «неправильна поведінка». Це мусять зрозуміти і жінки, і чоловіки, а також працівники державних служб, які мають допомагати, – представники органів виконавчої влади, міліція, соціальні працівники, медики. По-друге, держава має об’єднати зусилля цих структур, аби вирішити проблему насильства. Між ними необхідно налагодити таку взаємодію, за якою кожен випадок передаватимуть від одного відомства до іншого, залежно від потреб жінки, враховуючи всі обставини. Пілотний проект із такої взаємодії зараз реалізують у Києві».

«Зараз у рамках ініціативи: «Свобода від насильства: діємо разом!» триває робота над міжвідомчим документом – протоколом, який докладно регламентуватиме взаємодію між органами виконавчої влади, соціальними працівниками, міліцією та медиками щодо вчасного виявлення випадків насильства та надання ефективної допомоги особам, які постраждали від нього. Наразі таку модель співпраці відпрацьовують у Києві. Планується, що після успішної апробації цей міжвідомчий документ буде затверджено законодавчо», – наголосив В’ячеслав Коломієць, заступник міністра соціальної політики України.

«Річ у тім, що відомства мають ефективно взаємодіяти та передавати випадки один одному, – сказав Валерій Танцюра, директор Київського міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді. – Наприклад, міліція, яка приїздить на виклик, має фіксувати всі випадки й обов’язково передавати інформацію до інших структур, на які покладено функції з питань запобігання насильству в сім’ї. Про такий випадок має знати соціальна служба, фахівці якої повинні комплексно надати допомогу, порекомендувати звернутися до психолога, юриста чи у громадську організацію. Так само, якщо потерпіла від насильства жінка потрапляє до лікарні, медики за її згодою повідомляють міліцію та соціальну службу».

У рамках ініціативи «Свобода від насильства: діємо разом!» у Києві вже надають послуги потерпілим від насильства жінкам і проводять корекційну роботу з їхніми партнерами, котрі вчиняють насильство. Також планують створити соціальну квартиру, куди зможе прийти вагітна чи жінка з дитиною, якщо вона опиняється на вулиці або ж має складні життєві обставини. У цій квартирі зможуть одночасно проживати до шести жінок із дітьми.

Докладніше дізнатися про послуги для потерпілих від насильства жінок, а також отримати консультації можна, зателефонувавши на Національну «гарячу лінію» з питань запобігання насильству: 0 800 500 335 (дзвінки в межах України безкоштовні) та 386 (з номерів мобільних операторів МТС, Київстар, Life та Beeline), функціонує за підтримки Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда – Україна».

Джерело: УНІАНСоздан 28 ноя 2012