20 причин відвідати ювілейний Форум видавців у Львові

 

20 причин відвідати ювілейний Форум видавців у Львові

Новини. ММС-інформ Газета по-львівськи 

Двадцятий ювілейний «Форум видавців у Львові» – це низка проектів і заходів, які відбудуться 10-15 вересня. Львівський міжнародний літературний фестиваль, книжковий ярмарок, Всеукраїнський конкурс «Найкраща книга форуму», Бібліотечний форум, фестиваль і конкурс «Молода республіка поетів» та багато іншого. Мешканці та гості міста мають чимало чудових приводів завітати на 20-й Форум видавців.

Привід № 1: Поляки з почестями. Вперше на Міжнародному літературному фестивалі з’являється Країна-Почесний гість. Цього року це Польща. Польську програму можна поділити на 20 окремих проектів: концерти, презентації, семінари, читання, перегляди фільмів тощо.

До Львова приїдуть відомі польські письменники, поети старої та нової генерацій, які протягом усього фестивалю будуть дискутувати про літературні зв’язки Польщі та України.

Привід № 2: Багато, дуже багато гостей. Окрім поляків, до Львова завітають іноземні гості зі Словаччини, Сербії, Хорватії, Румунії, Угорщини. А також з Німеччини, Швеції, Норвегії, Колумбії, Канади, Австралії, Нової Зеландії.

Привід № 3: Німці в місті. До Львова завітають також гості з Німеччини. Гете Інститут підготував власну програму на Форум-2013.

Привід № 5: Джон Сміт – у Львові. Гості зі США не відстають від своїх німецьких колег. На Фестиваль завітає делегація з Нью-Йорка – Вірляна Ткач з театральним проектом «Яра-арт-груп». «Той самий Джон Сміт» – вистава «Капітан Джон Сміт» за мотивами власної книжки того ж таки капітана, яку він видав у Лондоні у 1630 році – «Правдиві подорожі, пригоди та спостереження Капітана Джона Сміта в Європі, Азії, Африці та Америці (з 1593 до 1629 р.)». Творча група зосередилась на уривках, в яких йдеться про ранні подорожі Сміта Східною Європою, про його рабство у Туреччині, мандрівку через Чорне море та втечу на Захід через Дике Поле. Роль капітана виконає американський актор українського походження Юліан Китастий, а ролі всіх його коханих жінок – одна артистка – Сьюзан Гванг, яка також представить власні іронічні пісні.

Привід № 7: Спеціально для жінок. Центральна тема фестивалю гендерно маркована – «Жінка у світі, що змінюється» – і не є випадковою. Цього року відзначаємо 150 років з дня народження однієї з перших феміністично налаштованих письменниць – Ольги Кобилянської. І хоча дата народження Ольги Юліанівни припадає аж на листопад, ми не можемо обійти увагою цю подію на Літературному фестивалі. В його межах буде проведено «КобилянськаФЕСТ», лейтмотивом якого буде зміна статусу жінки у суспільстві за 150 років.

Привід № 8: Подорож у поезію. «Поетичний потяг» – це спільний проект міжнародної літературної корпорації «Meridian Czernowitz» і ГО «Форум видавців». Учасники «Потягу» проведуть літературний фест у Чернівцях, після чого вирушать до Львова, де за їхньої участі відбудеться низка літературно-музичних заходів. «І це лише початок нашого проекту, пов’язаного з літературним туризмом на Західній Україні», – обіцяє Григорій Семенчук.

Привід № 10: Поезія і музика non-stop! Віршовані рядки під час фестивалю звучатимуть не лише вдень, а й вночі. «Ніч поезії та музики нон-стоп» з кожним роком збирає все більшу й більшу аудиторію.

Привід № 11: Молодим усюди в нас дорога. У межах Літературного фестивалю з 12 по 18 вересня відбудеться фестиваль і конкурс «Молода республіка поетів», де молоді поети знову спробують свої сили.

Привід № 13: Для перекладачів теж є свій клаптик асфальту. Вже втретє буде проведено Міжнародний перекладацький фестиваль «Трансліт».

Привід № 15: Про книги – писати. Під час Форуму проходитиме фестиваль «Контекст-2» – своєрідна Школа літературної критики та книжкової журналістики. Цей проект здійснено за підтримки Програми і³ «Ідея – Імпульс – Інновація» Фонду Рината Ахметова «Розвиток України». 20 журналістів, відібраних за результатами попередньо проведеного конкурсу, братимуть участь у ворк-шопах відомих критиків та літературознавців, спілкуватимуться з письменниками і митцями, і врешті – вчитимуться створювати оригінальний, цікавий медіа-контент, об’єктом якого є книга. «Контекст-2» стане своєрідним майданчиком для знайомства журналістів (теперішніх і майбутніх), письменників і видавців. Майданчиком, на якому проводитимуться круглі столи, майстер-класи та багато інших заходів.

Привід № 17: Локації проведення. Місцями проведення заходів стануть вищі заклади освіти, музеї, театри, а також арт-кав’ярні Львова.

Привід № 19: Книжковий ярмарок. Ще один традиційний захід, без якого не обходиться Форум. Вже сьогодні на ярмарок подали заявки понад 130 видавництв. На Форумі, як завжди, можна буде не лише познайомитись з авторами та їхніми творами, але й придбати книжки за видавничими цінами – у Палаці Мистецтв, на площі перед Палацом Мистецтв та Палацом Потоцьких, а також на проспекті Свободи.

Привід № 20: Змагання книжок. Уболівайте за улюблену книгу на Всеукраїнському конкурсі «Найкраща книга Форуму».

Насправді приводів ще дуже багато. Слідкуйте за анонсами і новинами найбільш масштабної книжкової події року. З ними ви можете ознайомитись на сайті Форуму bookforum.ua, а також в соціальних мережах:

https://www.facebook.com/lviv.bookforum та http://vk.com/lviv.bookforum

 

Підготувала Анастасія ЗАВГОРОДНЯ

 Создан 02 июл 2013