Актуально про соціальний захист: багатодітні сім’ї мають право на пільги з оплати за ЖКП

 

Актуально про соціальний захист: багатодітні сім’ї мають право на пільги з оплати за ЖКП

Новини. ММС-інформ Газета по-львівськиУправління соціального захисту Львівської міської ради повідомляє, що відповідно до статті 1 Закону України «Про охорону дитинства» визначено, що багатодітна сім’я – це сім’я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує.

Важливо доповнити, що до складу багатодітної сім’ї відносять також діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах,— до закінчення навчальних закладів, але не довше, ніж до досягнення 23 років.

Василь Трущак, головний спеціаліст відділу пільг, соціальних допомог та компенсаційних виплат управління соціального захисту ЛМР

Сім’я, яка належить до категорії багатодітних, має право на пільги на оплату житлово-комунальних послуг, які відшкодовують з коштів державного бюджету, а саме:

  • 50% знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 м². загальної площі житла на кожного члена сім'ї, який постійно проживає в житловому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 м². на сім'ю) (Закон України «Про охорону дитинства»).

  • 50% знижка плати за користування комунальними послугами у межах норм, визначених законодавством. (Площа житла, на яку надається знижка при розрахунках плати за опалення, становить 21 кв. метр опалюваної площі на кожного члена сім'ї, який постійно проживає в житловому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю.) (Закон України «Про охорону дитинства»).

  • 50% вартості абонентної плати від затверджених тарифів за користування квартирним телефоном, позачергове встановлення квартирних телефонів (Закон України «Про охорону дитинства»).


Підготувала  Оксана Мазурак

 Создан 14 ноя 2013