Євроінтеграцію підтримують 45% українців, вступ до Митного союзу – 14%

 

Євроінтеграцію підтримують 45% українців, вступ до Митного союзу – 14%

Новини. ММС-інформ Газета по-львівськиПрихильникам підписання Угоди з ЄС не вистачає толерантності: 48% не готові за жодних умов дозволити людині з нетрадиційною сексуальною орієнтацією не приховувати її, тільки 23% готові прийняти таку поведінку.

Близько половини (45%) жителів України підтримують підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом, вступ до Митного союзу схвалюють лише 14%, свідчать дані дослідження GfK Ukraine.

Згідно з результатами соцопитування, оприлюдненими у вівторок, 15% респондентів відстоюють позицію, що Україна не повинна входити до жодних союзів. У той же час, серед тих, хто має однозначну позицію щодо інтеграційного вибору України, 54% впевнені, що країна повинна підписати Угоду про асоціацію з Євросоюзом, а в майбутньому – стати повноцінним членом ЄС, ще 8% – що повинна підписати Угоду, але не вступати до ЄС.

Підписання Угоди про асоціацію з ЄС підтримують 47% виборців Партії регіонів, 70% виборців партії “Батьківщина”, 63 – “УДАР” і лише 2% прихильників Компартії України.

Серед респондентів у віці 16–29 років, які мають позицію щодо інтеграційних питань, 73%підтримують підписання Угоди з ЄС, тоді як серед громадян, старших за 60 років, – лише 45%. Найменша підтримка євроінтеграції серед громадян з неповною середньою та середньою спеціальною освітою, найбільша – серед тих, хто має вищу або середню освіту. Тільки в Південному регіоні частка прихильників Митного союзу однакова з часткою тих, хто за підписання Угоди з ЄС, у всіх інших регіонах –відсоток прихильників євроінтеграції вищий.

У рамках опитування тим респондентам, які підтримують підписання Угоди про асоціацію з ЄС, було поставлено питання про їхню особисту підтримку низки норм життя, важливих для європейського співтовариства. Було запропоновано три варіанти відповіді: «Підтримую»,«Готовий підтримати, якщо за порушення будуть карати всіх без винятку»«Не підтримаю за жодних умов».

Відповіді показують, що прихильники євроінтеграції загалом поділяють цінності ЄС, спрямовані на упорядкування суспільного життя. 70–71% повністю підтримують, а 25–26% готові підтримати, якщо за порушення будуть карати всіх без винятку, такі принципи, як «Не давати хабарів за вирішення різних питань на вашу користь»«Паркувати автомобіль тільки в дозволених місцях»«Не перевищувати дозволеної швидкості під час руху на шляхах».

Трохи меншою є підтримка принципу «Повністю платити податки з усіх отриманих доходів» –44% повної підтримки, 42% – тільки за умови загального дотримання, а 7% не підтримали б цей принцип за жодних умов.

У той же час прихильникам підписання Угоди з ЄС не вистачає толерантності. 48% не готові за жодних умов дозволити людині з нетрадиційною сексуальною орієнтацією не приховувати її, тільки 23% готові прийняти таку поведінку, а 11% готові зробити це тільки разом з усіма. Дисонанс між євроінтеграційними переконаннями і низькою толерантністюпереважає у Західній Україні. Хоча 70% мешканців заходу за підписання Угоди з ЄС, 58% за умови не готові дозволити розкриття нетрадиційної сексуальної орієнтації.

GfK Ukraine проводила опитування в рамках регулярного дослідження електоральних настроїв населення на основі Омнібусу GfK Ukraine протягом 2–15 жовтня 2013 року. Загальна вибірка становить 1000 респондентів у віці старше 16 років (на місяць). Вибірка репрезентативна для населення України за статтю, віком, регіоном проживання та розміром населеного пункту. Опитування проводилося методом особистого інтерв'ю. Максимальна похибка – 3,1%.

Україна має намір підписати Угоду про асоціацію з Європейським союзом. Питання підписання цього документа буде розглядатися на саміті «Східного партнерства», який відбудеться 28–29 листопада у Вільнюсі.

Разом з тим українська влада неодноразово заявляла, що країна зацікавлена у більш глибокій економічній взаємодії з державами євразійського простору, зокрема з Митним созом, куди входять Росія, Білорусь і Казахстан.

Зі свого боку представники Росії висловлюють сумнів у доцільності підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС.

Джерело: dt.uaСоздан 15 ноя 2013