PRAKTIKER ЗМІНИВ ВЛАСНИКА В УКРАЇНІ

 

PRAKTIKER ЗМІНИВ ВЛАСНИКА В УКРАЇНІ

Новини. ММС-інформ Газета по-львівськиМагазини у німецького торговця будматеріалами та товарами для дому купила аудиторська компанія в інтересах приватного інвестора

У прес-службі німецької Praktiker Group повідомили про продаж українського підрозділу мережі будівельних гіпермаркетів. Покупцем ТОВ «Практікер Україна» (обєднує чотири магазини в Києві, Львові, Миколаєві та Макіївці) виступила аудиторська компанія Kreston Guarantee Group, ідеться в повідомленні групи з посиланням на арбітражного керівника Praktiker International Крістофера Сигона.

«Зараз Україна як економічно, так і політично знаходиться в дуже непростій ситуації. Тому я дуже радий, що нам вдалося знайти інвестора, який захотів купити відразу всі чотири гіпермаркету», – зазначив Сигон.

Як пише «Коммерсант Україна», керуючий партнер Kreston Guarantee Group Олексій Мечинський розповів, що його компанія в даній угоді виступає в інтересах третьої особи, відмовившись уточнити, кого саме, і пославшись на договір про конфіденційність. На сайті Kreston (раніше «Гарантія-Аудит») повідомляється, що фірма надає аудиторські послуги, а серед її клієнтів вказані такі великі компанії, як український підрозділ німецької продуктової мережі Metro C&C, оператор мобільного звязку «Київстар», авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України» й агрохолдинг «Мрія». Основні конкуренти мережі Praktiker в Україні – компанія Епіцентр і Leroy Merlin – заявили, що до купівлі мережі магазинів Praktiker в Україні не причетні.

Магазини Praktiker в Україні продовжать роботу під теперішньою вивіскою, каже Олексій Мечинський. «Перед нами поставлено завдання скоротити операційні витрати чинних магазинів. Вивільнені кошти в першу чергу планується направляти на розрахунки з постачальниками», – пояснив він. За словами Мечинського, в майбутньому мережа Praktiker має намір переглянути концепцію кожного магазину й асортимент продукції, щоб піти від прямої конкуренції з основними гравцями – Епіцентром і Leroy Merlin. «Третину збитків приносить магазин в Макіївці (Донецька обл.ред.) через те, що поруч працює Епіцентр», – зазначив він.

Закриття українських гіпермаркетів Praktiker повязано з фінансовими труднощами материнської компанії, які почалися в 2011 році. Тоді група розпочала реалізацію плану трирічної реструктуризації бізнесу в Східній Європі з ініціативи найбільшого акціонера Praktiker – австрійської інвестиційної компанії Maseltov (їй належить 10%). За даними FT Germany, в рамках реструктуризації група розраховувала отримати 300 млн євро від продажу магазинів формату DIY. Однак у липні 2013 року після невдалих переговорів із кредиторами Praktiker оголосила про свою неплатоспроможність, внаслідок чого була відкрита процедура її банкрутства. Тоді ж було заявлено про бажання Praktiker піти з ринку України до кінця 2013 року. У 2011 році збитки «Практікер Україна» сягнули 53,1 млн грн при виручці в 321,4 млн грн. У першому півріччі 2012 року збиток становив 18,4 млн грн, виторг – 159,4 млн грн.

Джерело: tvi.uaСоздан 21 фев 2014