Мін’юст: Націоналізація кримською владою майна України - це крадіжка

 

Мін’юст: Націоналізація кримською владою майна України - це крадіжка

Новини ММС-інформ Газета по-львівськиУ разі визнання російською стороною постанови про націоналізацію обєктів Україна вважатиме це співучастю у злочині.

Рішення так званої кримської влади про «націоналізацію» українських державних об’єктів у Криму – незаконне. Про це під час прес-конференції у Українському кризовому медіа-центрі заявив міністр юстиції Павло Петренко.

«Постанови кримського парламенту про націоналізацію ряду державних об’єктів фактично є крадіжкою, що здійснюється тими людьми, які знаходяться у псевдокримській владі», – зазначив міністр юстиції.

«Якщо цю постанову буде визнано російською стороною, ми будемо розцінювати це як фактично співучасть у злочині і будемо застосовувати відповідні судові інструменти для відшкодування збитків саме з російської сторони», – повідомив Петренко.

Міністр юстиції зазначив, що це рішення кримського парламенту не має жодної юридичної сили. «Постанову буде оскаржено в судах загальної юрисдикції та в Конституційному Суді. Хочу підкреслити, що дії кримської влади підпадають під низку статей Кримінального кодексу», – підкреслив голова Мін’юсту.

За словами Петренка, події у Криму, зокрема проведення так званого «референдуму», мають серйозні геополітичні наслідки. Він нагадав про відмову України від ядерної зброї і про надані їй гарантії.

«Якщо буде порушено права України на її територіальну цілісність, це буде сигналом для інших країн, які перебувають у переговорах щодо свого без’ядерного статусу. Це означає, що світова спільнота не в змозі забезпечити дієвий механізм захисту прав цих країн. Тому ми сподіваємося, що ще не вичерпано всі дипломатичні важелі впливу на країну агрессора»,  – зазначив міністр юстиції.

 

 

Джерело: dt.uaСоздан 18 мар 2014