У Львові відбудеться Фестиваль писанок

 

У Львові відбудеться Фестиваль писанок

Новини ММС-інформ Газета по-львівськиВже традиційно у передвеликодній час у Львові відбувається Фестиваль писанок. Цього року він триватиме з 1 до 27 квітня. У рамках фестивалю відбудуться мистецькі та інтерактивні заходи, які охоплять центральну частину міста. Зокрема, на площі Ринок буде презентовано «Галерею мистецьких писанок», яка діятиме з 13 до 21 квітня. Експозицію складуть більше півсотні мистецьких півметрових писанок, які були створені до фестивалю. Організаторами фестивалю є компанія «Дік-арт», за підтримки Львівської міської ради та Львівської свічкової мануфактури.

Відвідувачі Галереї писанок зможуть долучитися до «Доброї справи». З кожного придбаного вхідного квитка 2 гривні підуть на оснащення будинку сімейного типу. Нагадаємо, що торік за рахунок благодійного збору коштів у «Галереї мистецьких писанок» було придбано два апарати киснево-синглетної терапії для Міської дитячої клінічної лікарні, що на вул. Пилипа Орлика, 4.

Я сподіваюсь, що такий захід матиме позитивний результат. У Львові дуже широко люди відгукуються на такі речі, тим більше, коли це стосується дітей-сиріт. Я сподіваюсь, що в червні ми зможемо відкрити третій ДБСТ на вулиці Мечнікова загальною площею 250 м кв., де ми влаштуємо 10 дітей-сиріт. Це гарна альтернатива інтернатному закладу. Дитина повинна жити в сім’ї.

Ростислав Тимків, начальник відділу у справах дітей Львівської міської ради

У Галереї писанок поряд із експозицією діятиме і Великодня арт-майстерня. Усі охочі – дорослі і діти – зможуть взяти участь у численних майстер-класах: зробити собі писанку і дізнатися про символізм в українській традиції писанкарства, виготовити весняних пташок та інші великодні обереги, задекорувати кошик для великодньої паски, навчитися та повправлятися в яворівському розписі.

Також у рамках фестивалю реалізують арт-проект тканої писанки. Проект є досить символічним, адже ткацтво і писанкарство займають чільне місце в побуті українського народу. Творитимуть мистецьку писанку протягом Страсного тижня. Розміщено ж її буде на площі Ринок на сам Великдень, де мешканці та гості міста зможуть досхочу милуватися великоднею красунею.

Фестиваль писанок  це тільки початок Великоднього циклу, який буде мати багато локацій у Львові. Оскільки Великдень це родинне свято, ми маємо знайти місце, де усім членам сім’ї, незалежно від віку, буде цікаво. І такими місцями будуть, наприклад, площа Ринок та музей «Шевченківський гай». Писанка це така форма, вона універсальна, вона буває традиційною, але насправді цю форму можна заповнювати різними сенсами. Ми прийшли до ідеї, щоб зробити писанку, яка б показувала сучасні міські рухи у Львові. Також буде писанка, яку розмалюють кримські татари своїми елементами традиційної культури, буде писанка, яка символізує наше прагнення до здорового способу життя та багато інших унікальних писанок.

Ірина Магдиш, заступник начальника управління культури ЛМР

 

Підготувала Оксана МазуракСоздан 02 апр 2014