Зриву виборів не буде, – голова ЦВК

 

Зриву виборів не буде, – голова ЦВК

Новини ММС-інформ Газета по-львівськиПрезидентські вибори відбудуться 25 травня, а їхны результати будуть легітимними юридично. У цьому впевнений голова Центрвиборчкому Михайло Охендовський.

Охендовський вважає, що, незважаючи на непросту ситуацію на Сході України, зриву виборів не буде. Тому що навіть якщо волевиявлення відбудеться на одній єдиній дільниці, результати будуть визнані.

«Ситуація на Сході не поставить ні в якому разі вибори під сумнів юридично. Закон про вибори президента написаний таким чином, що якщо навіть одна дільниця проголосує, то цей результат і буде результатом виборів президента», – запевнив Охендовський.

Проте складнощів в організації виборчого процесу насправді є чимало. Органи ведення реєстру виборців подекуди виявилися в захоплених терористами приміщеннях. Відповідно, Центрвиборчком змушений був заблокувати доступ до бази даних реєстру виборців 6 відділів на Донеччині.

Не всі окружні комісії почали роботу. У Слов’янську та Єнакієвому, зокрема, вони не діють.

Також є проблема з членами виборчкомів. Кандидати в президенти відповідно до закону делегували в комісії своїх людей. Але їхати на небезпечну Донеччину або Луганщину деякі просто відмовляються.

Зазначимо, чотирнадцять кандидатів у президенти України дали згоду взяти участь у першому незалежному проекті «Національні дебати», що виходитиме в прямому ефірі на Першому національному.

Додамо, Центральна виборча комісія вже зареєструвала 200 незалежних спостерігачів від міжнародних організацій та іноземних держав на виборах президента України.

 

Джерело: ipress.uaСоздан 28 апр 2014