У львівських садочках не беруть хабарів, лише «добровільні внески»

 

У львівських садочках не беруть хабарів, лише «добровільні внески»

Новини. ММС-інформ Газета по-львівськиПро це повідомила начальник управління освіти Львівської міської ради Галина Слічна

За її словами, цього року інформації щодо хабарів інформації до неї не надходило і ніхто не скаржився. 

«Раніше до мене зверталися батьки з тим, що вони зафіксували передачу хабаря. Останнім часом звернень щодо хабарів у дошкільних навчальних закладах не було», – зазначила Галина Слічна.

«Якщо будуть зафіксовані будь-які порушення і про корупцію повідомляють батьки, ми поїдемо разом у цей дошкільний заклад і зясуємо ситуацію», – запевнила чиновник.

Та попри такі заяви пані Слічної, батьки дошкільнят добре знають, що у дитячий садочок потрапляють діти не просто так. Просто всі ті суми, які «крутяться» в дитсадках при зарахуванні дитини називають не хабарем, а так званим благодійним внеском. Здебільшого він добровільно-примусовий. Не даєш добровільний внесок, вільних місць у садочку немає, а як тільки даєш так званий «добровільний внесок», відразу знаходять місце у переповненому садочку. І добре, якщо ті добровільні внески хоча б частково йдуть на благоустрій садочку чи інші потреби.

Але поза тою благодійністю батькам доводиться викладатись у садочку на усе. Дитячі іграшки та канцтовари – за батьківський рахунок, нові двері, вікна, підлоги – також. Окрім офіційної щомісячної плати за квитанцією, треба ще й неофіційно щомісяця по 25 грн «допомоги садочку» на фонд групи. Якщо провести елементарний розрахунок: у групу ходить приблизно 30 дітей (по списку їх може бути й 40!!!), кожен щомісяця дає на фонд групи по 25 грн, сума набігає 750 грн. Нагадуємо, якщо в садочку потрібно поміняти шафи, столи, вікна, стільці чи будь-що інше, там проводиться окремий збір. А тих 750 грн – то так, на дрібні витрати групи і адміністрації. Наприклад, якщо в садочку є інтернет, то це за добровільні внески батьків. І ніхто не запитує батьків, чи хочуть вони той інтернет у садочку...

Ну а загалом, як каже пані Слічна, у львівських садочках хабарів не беруть!

Галина СтепанюкСоздан 25 июн 2014