Держкіно забороняє Пореченкова

 

Держкіно забороняє Пореченкова

Газета по-львівськиДержавне агентство України з питань кіно на звернення Міністерства культури України, Служби безпеки України, а також Національної спілки кінематографістів України ухвалило рішення щодо скасування або відмову в державній реєстрації фільмів та телесеріалів за участі російського актора Михайла Пореченкова.

Третього листопада цього року відбулося засідання Експертної комісії з питань розповсюдження та демонстрування фільмів при Держкіно, яка рекомендувала Держкіно заборонити для кіно-телепоказу, публічного комерційного відео, домашнього відео на території України 69 стрічок за участю актора, режисера, продюсера  Михаїла Пореченкова. 

30 жовтня цього року актор приїхав до Донецька, хоча, через його підтримку анексії Росією Криму в’їзд на територію України йому заборонений. Перебуваючи на позиціях терористів, він зробив кілька черг з крупнокаліберного кулемета, стріляючи в бік українських позицій донецького аеропорту.

Нагадаємо, що Державне агентство України з питань кіно в рамках запровадження секторальних санкцій у галузі культури по відношенні до Російської Федерації відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 23 липня 2014 р. №278 «Про утворення Комітету з питань застосування санкцій до осіб, що підтримують та фінансують тероризм в Україні» ухвалило наказ щодо обов’язкового здійснення експертизи (перегляду) фільмів російського виробництва, що плануються до кінотеатрального прокату, на предмет відповідності національному законодавству.

Зокрема, у липні ц.р. Держкіно відмовило у отриманні прокатного посвідчення стрічкам російського виробництва за участі Пореченкова: це фільми «Біла гвардія» та «Піддубний». Вони були визнані такими, що «демонструють зневагу до української мови, народу та державності», а «окремі факти спотворені і переписані на користь Росії», повідомили в прес-службі міністерства культури України.

З осені цього року з кіно- та телеекранів українців зникнуть і ті стрічки, які зробили Пореченкова свого часу «зіркою»(серіали «Улицы разбитых фонарей», «Бандитский Петербург. Барон», «Агент национальной безопасности», стрічки «9 рота», «Ликвидация», «Реальный папа» та багато інших.

Скандал щодо дій актора не вщухає й зараз. Після спектаклю «Трамвай бажань» активісти нагородили Пореченкова орденом «За Лугандон» і замість квітів кинули на сцену пістолет зі словами: «На, Міша, любиш стріляти в українців, то пристрель і мене».

Також блогер Сергій Сулима поширив інформацію про те, як скориставшись хворобою і скрутним становищем Маріанни, дружини легендарного музиканта Віктора Цоя, актор за безцінь викупив у неї права на творчу спадщину чоловіка і заробив на ній цілий статок. Проте ані обіцяної підтримки, ані ліків жінка не діждалася…

Підготувала Оксана МАЗУРАКСоздан 15 ноя 2014