Уряд може радикально скоротити фінансування освіти

 

Уряд може радикально скоротити фінансування освіти

Газета по-львівськи 

Міністерство фінансів України підготувало пропозиції щодо змін до законодавчих актів у рамках підготовки Держбюджету 2015 року. Інформаційна довідка, яку отримали члени уряду, містить, зокрема, запропоновані зміни до законодавства у гуманітарній сфері, галузі державного управління, пенсійного забезпечення, соціального страхування, військового законодавства тощо.

Копію документа оприлюднено проросійським недійним експертом Анатолієм Шарієм. Офіційного підтвердження про справжність документа немає, однак за повідомленням джерел «Економічної правди» в Міністерстві фінансів, такі ініціативи справді існують.

Отже, почини Міністерства фінансів, у разі їх законодавчого закріплення, матимуть вплив й на освітній сектор держави.

Зокрема, пропонують внести зміни до Конституції України (зменшення часу обов’язкового навчання у загальноосвітніх школах до 9 років).

Також пропонують вилучити із Конституції норми про безоплатність освітніх та медичних послуг з метою розширення джерел фінансування галузей освіти і охорони здоров’я.
Запропоновано вилучення норм, які забороняють скорочення мережі закладів.

Також пропонують внести зміни до законодавчих актів у гуманітарній сфері. Зокрема, хочуть запровадити часткову оплату за навчання у дитячо-юнацьких спортивних школах.

Є пропозиція відмінити виплати стипендій у навчальних закладах, – усім, окрім дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей із малозабезпечених сімей.
Ініційовано вилучення норми про забезпечення безкоштовного харчування учнів 1-4 класів, окрім випадків, коли йдеться про дітей-сиріт і малозабезпечених, дітей-інвалідів.

Хочуть прибрати з законодавства норми про безкоштовний проїзд у транспорті учнів, студентів та педагогічних працівників.

Також запропоновано підвищити педагогічне навантаження педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів та позашкільних навчальних закладів з 18 годин у 2014 році до 20 годин з 1 липня 2015 року, з 20 годин до 22 – із 1 липня 2016 року.

Серед інших ініціатив Міністерства фінансів є встановлення сукупного терміну навчання на молодшого бакалавра та бакалавра (не більш ніж 3-4 років) й магістра – не більше 1 року. Прирівняння працівників коледжів за умовами оплати праці до працівників професійно-технічних навчальних закладів. Підвищення порогу індексації з 101 до 103 відсотків, а також виключення стипендій з об’єктів індексації.

Також ініційовано скорочення кількості працівників бюджетної сфери на 3% та приведення положень деяких рішень Уряду до положень законів України «Про оплату праці» та «Про Кабінет Міністрів України», зокрема, пропонують скасувати доплати працівникам бюджетної сфери за вчене звання та науковий ступінь.

За інформацією «Економічної правди», шанси на те, що соціальні ініціативи уряду потраплять в основу проекту Державного бюджету, в Міністерстві фінансів оцінюють як високі.

 

 

Джерело: http://osvita.uaСоздан 13 дек 2014