Експерти заговорили про стабілізацію курсу гривні

 

Експерти заговорили про стабілізацію курсу гривні

Новини. Газета по-львівськиСьогодні гривня усе ще падає, але вже в березні-квітні буде рости, обіцяють українські урядовці. Україна домовилася із МВФ про нову програму фінансування обсягом у 17,5 мільярда доларів. До Верховної Ради Кабмін вже подав проект реформ, які погодили із Фондом. У разі їх затвердження парламентом, фінансисти очікують на «добро» Ради директорів МВФ і перший транш, який прийде на початку наступного місяця.

Ризик дефолту, про який так довго твердили песимісти, зникає. Україна домовилася з МВФ про нову програму фінансування. На саме поняття «дефолт» у Мінфіні тепер накладено табу.

«Сума – немала. Якщо порівняти з ВВП України, вона одна з найбільших в історії МВФ. Я думаю, що ця співпраця дасть нам змогу стабілізувати фінансову і банківську системи», – розповідає міністр фінансів України Наталія Яресько.

Експерти погоджуються – коштів, які надає МВФ та інші міжнародні донори, достатньо, щоби пережити нинішній скрутний рік.

Подібної думки виконавчий директор міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко. «В будь-якому разі обсяги зовнішнього фінансування, які ми отримаємо від МВФ та інших зовнішніх кредиторів, можуть дати нам шанс подолати нинішню кризу та в 2016-му сподіватися на невелике економічне зростання», – сказав він.

Перші результати українці відчують уже у березні-квітні. Фахівці прогнозують – гривня нарешті стабілізується.

«Як тільки будуть зараховані перші кошти від МВФ, ми побачимо укріплення гривні. На наш погляд, долар буде коштувати в діапазоні від 20 до 22 гривень. Якщо припустити, що уряд буде-таки робити економічні реформи, і програма співпраці з МВФ діятиме, ми можемо розраховувати навіть на суттєвіше укріплення гривні», – продовжує Устенко.

Фінансисти додають: більше ніж будь-які кредити МВФ, українцям зарадять власні зусилля. Якщо буде здійснено справжні реформи, і припиниться війна, в Україну хлине потік грошей. І не позичок, а інвестицій. І тоді ситуація в державі може кардинально змінитися на краще.

Джерело: http://www.radiosvoboda.org

 Создан 20 фев 2015