Get the Flash Player to see this player
 

27 MБ
3 мин : 14 сек
1280 x 720
45 просм.
14 авг 2019Одобряю
Запомнить
Текущий кадр

Вітаємо з Медовим Спасом! Зі святом Маковія!

Альбом Актуально. Серпень 2019 (15 видео)

#привітання_з_святом_Маковея. #Медовий_Спас
#Гарне_привітання_14_серпня_2019. #Чудове_музичне_привітання. #Свято_Маковія. #Музична_відео_листівка. #Водний_спас
https://youtu.be/eidSotAE18A
Сьогодні, 14 серпня у церквах святять воду, квіти й мак. Ранком лине до церкви цілий карнавал осінніх квітів. Дівчата, жінки, хлопці й чоловіки — всі по-святковому вбрані йдуть до церкви й несуть на посвяту великі китиці жовтих купчаків, чорнобривців, чебрецю, кудрявців, настурцій, рути-м"яти, нагідок, польових сокирок, лугової материнки, роман-зілля, васильків та великі достиглі голівки маку.
Поміж звичайним городнім маком дівки-чарівниці часто святять ще й мак-видюк, що в народньому знахарстві вживається як засіб проти чародійства: цим маком треба обсипати дім, і всі вроки та хитрощі відьми пропадуть безслідно. Вірили, що коли "видюк" освятити три, сім або дев’ять разів (а святити можна було й на Маковєя, й на Великдень), то його сила ставала непереможною. Цей день увесь належав дітям та дівчатам. Дорослі дівчата також святкували й не працювали в цей день. Вони збиралися, ходили в ліс по зілля, збиралися гуртками, проводили свої жартівливі ігри, а в лісі співали спасівчані пісні. Спеціально дівочими чарівними квітами в "маковійській квітці" - це були: любисток, чебрець, ласкавці, кудрявці. До "маковійської квітки" додавали і голівку невеличкого соняшника, і все це пов"язували червоною стрічкою, щоб уся родина була здоровою. Дехто додавав кілька стеблин конопель чи льону. Бувало голівки маку в"язали в окремий букет (щоправда, так робили рідше).
Крім посвяти квітів, з Маковієм пов"язаний ще один не менш цікавий обряд. Колись він був вельми урочистим і обов"язковим для кожного села. Це освячення води, зокрема криниць. Посвячення криниць — глибинний звичай наших пращурів. Він сягає ще язичницьких вірувань у живу силу води. Всім животокам і джерелам у давній слов"янській міфології приписувалась надприродна сила. Тут проводили різноманітні ритуально-обрядові розваги, шлюбно-весільні дійства.Категории ВИДЕО »


Cодержимое этого сайта добавлено его посетителями.
Администрация не несет ответственности за действия посетителей.
При обнаружении незаконно размещенного материала свяжитесь с нами.

Про сайт io.ua   Новости io   Отзывы   Реклама   Contacts